Основні види тютюну

Час прочитання: 3 хв. 20 сек.

Види тютюну1606120636

Для кожного поціновувача кальяну повинно бути не просто цікавим, а обов’язковим знати, що таке «муасель», «томбак», «журак»… Яким буває тютюн, як його обирати та на що впливає якість такого продукту. І саме ця стаття присвячується такому продукту як тютюн.

Ну що ж, види тютюну

  1. Муасель – в перекладі з турецького «медовий». Чому саме медовий? Тому що колись мед був інгредієнтом такого тютюну і додавали його для пом’якшення смаку кінцевого продукту. Такий тютюн найпопулярніший серед всіх подібних товарів. Маусель з медом з’явився ще в минулому столітті та починаючи з того часу його рецептура змінювалася, враховуючи різні фрукти, ефірні олії та пряності. Не обійшлося і без ароматизаторів, як натуральних, так і не дуже.

Сучасний вид Муаселю складається з самого тютюну, по-особливому подрібненого, цукрової патоки замість меду, консервантів, гліцерину й ароматизаторів (харчових). В якості тютюну використовують наступні його сорти:

  • Virginia – використовують для легкого тютюну;
  • Berley – найміцніший тютюн. Буває темний і світлий. Саме темний його вид з присмаком чорносливу найчастіше використовують виробники;
  • Oriental – тютюн з легкими терпкими нотками. Його вирощують у дуже теплому кліматі, що приводить до утворення скоринки на листочках та накопиченню ефірних олій. Все це впливає на смак та насиченість тютюну.

Види тютюну

Також буває і неароматизований муасель, який по міцності і насиченості ідентичний ароматизованому.

  1. Томбак – в перекладі з турецького «тютюн». Не містить ніяких ароматизаторів, але містить багато нікотину. Прислухаючись до порад досвідчених кальянщиків, перед використанням такий тютюн слід добре вимочити в воді, віджати, видалити центральні прожили.

Томбак

Але саме цікаве те, що курити такий тютюн можна і без чаші, обмотуючи ним верхню частину шахти. Таким чином шахта виглядає як велика сигара, на якій розміщується вугілля. Варто зазначити, що в наших краях такий тютюн рідко використовують, але якщо бажаєте спробувати, то тільки – Ajamy.

  1. Журак – в даному виді тютюну відчувається міцність Томбаку та солодкий аромат Муаселя. Тютюн досить дрібно нарізаний, має чорний колір та містить сироп і спеції. Він не має ні фруктів, ні ароматизаторів. В чашу він викладається дуже щільно, «з гіркою». При цьому Журак по міцності буває:
  • середнім – Митха;
  • міцним – Кадва.

Висновок: сучасний кальянний ринок пропонує багато різного виду тютюну, як ароматизованого, так і ні. При цьому Томбак і Журак не такі популярні в наших місцях чого не скажеш про Муасель. Але кожен має свій смак і свої вподобання, тому спробуйте, експериментуйте й отримуйте виключно задоволення від процесу куріння.

Детальніше про найпопулярніші види легкого тютюну читайте в нашій статті.

Останні матеріали розділу

Схожі статті

Тютюн
WOW!
Так, бренд Cobra не перестає дивувати своїх прихильників, випускаючи нову лінійку тютюну...
Новини
WOW!
Будь-які самоорганізовані кальянні посиденьки поблизу води, в парку чи в сквері –...
Тютюн
WOW!
Сьогодні ми будемо розглядати тютюн бренду «Fairytale Mist», який пропонує...